muggah9_GettyImages_climate data Getty Images

Przyszłość Miast a Luka w Danych Klimatycznych

RIO DE JANEIRO – Biorąc pod uwagę, że w nadchodzących latach miasta będą zmagać się z katastrofalnymi stresami i wstrząsami klimatycznymi, można by pomyśleć, że będą się spieszyć z wdrożeniem strategii łagodzenia kryzysu i adaptacji. Jednak większość mieszkańców miast jest w małym stopniu świadoma tych zagrożeń, ponieważ burmistrzowie, zarządcy i rady ich miast nie gromadzą ani nie analizują odpowiednich informacji.

Coraz więcej rządów przyjmuje strategie redukcji emisji gazów cieplarnianych (GHG) i miasta na całym świecie muszą lepiej gromadzić i interpretować dane klimatyczne. Ponad 11 000 miast podpisało już globalne porozumienie w sprawie przeciwdziałania zmianom klimatu i zarządzania przejściem na czystą energię, a wiele z nich dąży do osiągnięcia zerowych emisji netto, zanim zrobią to ich odpowiedniki krajowe. Jednak praktycznie wszystkim nadal brakuje podstawowych narzędzi do pomiaru postępu.

Zamknięcie tej luki stało się pilne, ponieważ zmiany klimatyczne już teraz zakłócają funkcjonowanie miast na całym świecie. Miasta na prawie każdym kontynencie pustoszone są przez fale upałów, pożary, tajfuny i huragany. Miasta przybrzeżne są nękane przez poważne powodzie związane z podnoszeniem się poziomu morza. A niektóre mega-miasta i ich rozległe peryferia są całkowicie pod znakiem zapytania, jak w przypadku wartego 34 miliardy dolarów planu przeniesienia stolicy z Dżakarty do Borneo do 2024 roku.

To continue reading, register now.

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

or

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

https://prosyn.org/IVz3fPkpl