Indonesia,  Diarrhoea from polluted water Oka Budhi/Getty Images

Tři způsoby jak zlepšit zdraví dětí

SEATTLE – Mezinárodní společenství učinilo za posledních 15 let mnoho pokroků ve zlepšování zdraví dětí. Práce však není zdaleka u konce, zejména kvůli milionům dětí ve věku do pěti let, které každoročně umírají na choroby, které jsou léčitelné, a dá se jim zabránit.

Většina lidí by řekla, hlavními zabijáky dětí je malárie nebo dokonce HIV/AIDS. Ve skutečnosti však tabulkám vévodí průjmová onemocnění a zápal plic jakožto největší riziko pro přežití dětí – a to již po více než 30 let co je sledujeme. Podle nedávno publikované 2016 Pneumonia and Diarrhea Progress Report způsobily tyto dvě choroby jen za minulý rok 1,4 milionů dětských úmrtí a čtvrtinu všech úmrtí u dětí do pěti let. Nejvyšší počet si vyžádaly v jižní Asii a subsaharské Africe.

Poprat se se dvěma největšími zabijáky dětí na světě se může zdát znepokojivé, ale víme vše, co potřebujeme, abychom dali dohromady efektivní reakci. Víme, na jaké viry, bakterie a parazity musíme cílit; jaké intervence mají pravděpodobnost fungovat a jaké ne; a které země je nejvíce potřebují.

https://prosyn.org/IgPGcqrcs